شرکت هواکاران تهران نوآور درسال ۱۳۸۳ فعالیت خود را با تولید محصولاتی نظیر اتصالات گالوانیزه، کانال های گالوانیزه، دستگاه های اگزاست فن، دریچه های تنظیم هوا با کیفیت بسیار بالا و واردات انواع کانال های فلکسیبل و بست و قفل از کشور های چین و ترکیه آغاز نمود. از آنجایی که استراتژی این شرکت براساس بی نیازی کشور از واردات و حمایت از تولید داخلی پایه گزاری شده بود در نهایت با تلاش شبانه روزی و به کارگیری از دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا تیم هواکاران موفق به تولید انواع کانال فلکسیبل و متعلقات آن در ایران شد که درحال حاضر با برند Flexible Duct در بازار عرضه می گردد. هم اکنون این شرکت مفتخر است که اولین تولید کننده کانال فلکسیبل قابل رقابت با نمونه های وارداتی در کشور باشد.
لازم به ذکر است شرکت هواکاران تهران نوآور اولین تولید کننده کانال فلکسیبل استاندارد در ایران می باشد که محصولات خود را با برند Flexible Duct در بازار عرضه می نماید. تمامی محصولات فلکسیبل داکت دارای ایزو های ۹۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ و ۱۸۰۰۱ از کشور سوئیس می باشند.
محصولات Flexible Duct شامل: کانال خرطومی کومبی – لوله خرطومی فویلی یا آلویمنیومی – کانال خرطومی فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده – IFD لوله خرطومی برزنتی – لوله فلکسی با عایق الاستومری و روکش آلومینیومی – کانال فلکسیبل خرطومی برزنتی نسوز – لوله خرطومی کانال فلکسیبل با عایق الاستومری و روکش – PVC کانال خرطومی پی وی سی PVC مخصوص صنایع دارو سازی-کانال خرطومی فلکسیبل برزنتی معدنی – Portable کانال خرطومی با عایق الاستومری با روکش نسوز-کانال فلکسیبل با عایق پلی استر-کاناکتور برزنتی یا لرزه گیر کانال-بست و قفل مخصوص لوله خرطومی و فلکسیبل-کانال خرطومی فلکسیبل با عایق پلی استر فشرده – PL کانال عایق شده با عایق پلی اتیلن-کانال خرطومی برزنتی – کانال خرطومی یا فلکسیبل بهترین گزینه جهت کانال کشی انواع دستگاه های داکت اسپیلت برای هوای رفت و برگشت می باشد.سهولت در کانال کشی و عمر مفید بالا از مزایای این نوع از کانال های هوا می باشد.در کانال کشی دستگاه های اگزاست فن نیز از نوع کانال های برزنتی استفاده می گردد. از آنجایی که عایق کاری کانال های گالوانیزه در حین نصب همواره با دشواری همراه می باشد از این رو از کانال های خرطومی یا فلکسیبل جهت کانال کشی صنعتی و ساختمانی استفاده می گردد.
*عایق الاستومریک به عنوان یک عایق حرارتی جهت عایقکاری مخازن و لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. عایق الاستومریک انعطاف پذیر بوده و به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. نصب عایق الاستومریک آسان بوده و در فضاهای داخلی و خارجی) فضای آزاد (قابل نصب می باشد. ساختار عایق الاستومریک بصورت سلول بسته می باشد. این ساختار مانع از اتلاف حرارت شده و از رشد قارچ و کپک ممانعت بعمل می آورد. عایق الاستومریک سبک وزن هستند.
عایق الاستومری رولی
عایق الاستومری رولی دارای ساختار سلول بسته بوده و به عنوان یک عایق حرارتی و برودتی، در صنعت تاسیسات و صنایع وابسته بطور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است.
این عایق، جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های قدیمی همانند پشم شیشه محسوب می گردد، چراکه علارغم ویژگی های منحصر به فرد خود، بدلیل راحتی نصب، تنوع در ضخامت و قابلیت بکار گیری در فضاهای داخلی و خارجی، طیف عملکردی بسیار وسیعی را دارد. انواع عایق های الاستومری رولی:
عایق الاستومری رولی ساده، عایق الاستومری رولی پشت چسبدار، عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم، عایق الاستومری رولی پشت چسبدار با روکش آلومینیوم رولی با روکش پروتکت بلک آلومینیوم.
عایق الاستومری لوله ای
عایق الاستومری لوله ای جزء عایق های حرارتی و برودتی محسوب می گردد که مانع از چگالش در لوله های آب سرد شده و از یخ زدگی آنها جلوگیری بعمل می آورد. همچنین در سیستم های گرمایشی مانع از کاهش دما و گرما می گردد. عایق های لوله ای الاستومری، از زنگ زدن لوله های فلزی در شرایط جوی ممانعت می کنند.
.عایق لوله ای الاستومری در ضخامت های ۹ ، ۱۳ ، ۱۹ ، ۲۵ میلیمتر قابل عرضه می باشد کانال فلکسیبل با عایق الاستومری
کانال فلکسیبل با عایق الاستومری و کانال کشی نقش بسیار تعیین کننده ایی در نصب و راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع ایفا می کند.
عایق کاری کانال های هوا پس از نصب همواره با موانع و دشواری هایی روبرو بوده است که این امر زمینه را برای استفاده هرچه بیشتر از کانال های پیش عایق فراهم نموده است.
این محصول شامل ساختار فنری با ۳ لایه به شرح زیر است:
لایه داخلی از فویل آلومینیوم لمینیت شده
لایه میانی فوم فشرده الاستومری به عنوان عایق حرارتی
لایه خارجی روکش محافظ از جنس آلومینیوم لمینیت شده
این محصول دارای طول استاندارد ۶ متر بوده و در قطرهای ۱۶ -″ ۱۴ ″ ۱۲ -″ ۱۰ -″ ۸ -″ ۶ -″ ۵ -″ ۴ ″ تولید می گردد.